Alfabēts detalizēti

Attēlā redzams uz galda novietots alfabēts–paliktnis (kreilim). 320x240 kr roka


Lapas slīpums (kreilim).
Kr r papirs spalva 240x205


Kreisā roka
Kreisa R ar spalvu 200x164

Attēlā redzams uz galda novietots alfabēts–paliktnis (labrocim).
320x240 lb roka


Lapas slīpums (labrocim).
LB r papirs spalva 240x205


Labā roka
A LB R spalva200x164

  Attēlā redzams,  kā uz paliktņa uzliktā papīra lapa ieguļas uzzīmētajā rāmītī. Lapas slīpums ir 30˚ leņķī pret ķermeni un zemākais lapas stūris atrodas apmēram pret ķermeņa vidu. Ja bērns rakstīšanas laikā centīsies ievērot attiecīgu slīpumu lapai vai burtnīcai, tad būs vieglāk veidot glītu rokrakstu.   Lapas slīpums ir vienāds, bērniem kuri raksta  ar labo roku un bērniem, kuri raksta ar kreiso roku.
Aig pie galda no virsas 
   Redzamajā attēlā saskatāms, ka krāsu bultiņas vietām sākas ar aplīti, bet vietām bez aplīša.  Tas nozīmē, ka bultiņa ar aplīti tiek uzskatīta par sākuma punktu burta elementa rakstīšanai, bet bultiņa bez aplīša  burta elementa turpinājums.  Tas nozīmē, ka jāraksta neatraujot pildspalvu no papīra.
Bultinu nozime

  Redzamais burtu lielums, (pēc noklikšķināšanas ar peles kreiso pogu uz tā), atbilst reālajam burtu lielumam uz alfabēta- paliktņa. Katram burtam klāt ir bultiņas, kuras norāda, kādā secībā jāraksta katrs burts. Burtu rakstīšanas elementi sadalīti pēc krāsām, ievērojot luksofora krāsu principu  (sarkans, dzeltens, zaļš ). Arī bultiņas, kas norāda rakstīšanas virzienu, ir krāsainas attiecīgi burta rakstīšanas secībā.

Burti (kreiļiem) 
Realie burti KRR
 Burti (labročiem)
Realie burti LBR

 Luksofors 3 Krāsu pasauli, bērni sāk iepazīt vienu no pirmajām apkārtējās vides sastāvdaļām.
Bērnam sasniedzot attiecīgo vecumu, vecāki māca kā pareizi šķērsot ielu, vadoties pēc luksofora krāsu principa, kuras izvietotas arī noteiktā secībā     Sarkanā krāsa atrodas visaugstāk, un to parasti redz vis tālāk. Sarkano krāsu signālu redz vienu no pirmajiem. Vadoties pēc pieminētā luksofora principa, attiecīgi seko otrā krāsa - dzeltena, un trešā krāsa - zaļa.

Iegad alfab paliktn

 

Komentāri  

 
+1 #2 sanita 2014-01-25 11:31
Esmu iegadajusies savam bernam, mums palidzeja, bernam bija interesanti macities. burtus apguva samera viegli un ar interesi macijas rakstit. iesaku iegadaties. :-)
Citēt
 
 
+1 #1 papucis 2014-01-25 09:34
Vai ir kāds kurš pamēģinājis? Bērnam 5 gadi, vai der vai neder?
Citēt
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt